ZAJÍMAVOSTI Z PRAVIDELNÝCH SCHŮZEK NAŠICH ŠACHOVÝCH KROUŽKŮ

04.05.2018 21:16


ŽIVÉ ŠACHY V PRAVONÍNĚ

             Dnes 4.5.2018 jsme zase "provětrali" naše kostýmy na živé šachy. Tyto jsme trochu vylepšili (nažehlení šachových figur a doplňky). Natáčelo se u nás upoutávkové video ke Spolkovému dnu, který se uskuteční 16.6.2018 ve Vlašimi a tato akce je jednou z mnoha, které Město Vlašim se svými oganizacemi pořádá v rámci oslav k 700. výročí založení města.

              Protože naše šachové kroužky pracují pod Městským domem dětí a mládeže ve Vlašimi, jehož zřizovatelem je právě Město Vlašim, byli jsme tedy osloveni. Dětem se natáčení moc líbilo a pan kameraman je chválil. Odehráli jsme ukázku Dětského matu (šustrmatu) a pak různě pózovali dle přání kameramana.¨

              Děkuji všem, kdož se na přípravě a pak při oblékání dětí pomáhali. Všichni si odpoledne moc užili.

Odkaz na pár foteček: sachypravonin.rajce.idnes.cz/Zive_sachy_2018/, jakmile budu mít video, tak se uveřejním odkaz.

ROZBOR PĚKNÉ PARTIE STANISLAVA VÁVRY

             Dnes 11.4.2018 jsme na pravidelné schůzce Pokročilých probírali s Ondrou Matějovským ukázkovou partii z neděle 8.4.2018 z 2. ligy (Jihlava - Vlašim), kterou odehrál Stanislav Vávra s Lubomírem Bukáčkem http://www.sachyvlasim.cz/?p=42419#more-42419, více na tomto odkazu. Pro zajímavost Štěpán Filip našel ten rychlejší mat poměrně brzy. Jinak Standu moc chválíme a gratulujeme k tak pěkné partii a získání vynikajícího "skalpu" nad silným hráčem.

Pan Jiří Kotzot partii zpracoval následovně: www.viewchess.com/cbreader/2018/4/11/Game191272250.html

                                                        -----------------------------------------------------------

PRAVIDELNÁ SCHŮZKA, PŘESTO V NĚČEM JINÁ...

             Na dnešní schůzce tří šachových kroužků jsme měli návštěvu. Paní Dáša Horáková se začala, po vzoru manžela Vládi, věnovat šachové mládeži. Do tajů šachové hry a první taje odhaluje "školkové" Marušce Čápové, která se dnes přišla pochlubit s tím, co už se naučila. My máme také jednu začátečnici, tak děvčata pracovala ve dvojici. Chvilku jsem se jim věnovala já a pak převzal výuku Lukáš Filip. Děvčátka byla moc šikovná. Maruška ještě dochází do kroužku mažoretek a o svačinové přestávce nám předvedla ukázku, co vše se již naučila. Protože její kolegyňka Janička Vlasáková hůlkou "vládne" také, tak i ona přidala trošku svého umění. Děvčátka sklidila od svých starších kamarádů veliký potlesk. Na schůzce se jim očividně takto ve dvojici moc líbilo. 2.3.2018

                                                     ---------------------------------------------------------

NAHRAZOVACÍ ŠACHOVÁ SCHŮZKA ZA ODPADNUVŠÍ, KDY SE KONALY VOLBY

            Dnešní schůzka byla dobrovolná, připadla na prázdninový den, ale přesto se dostavilo 10 dětí, tak jsme si zahráli Fischerovy šachy, ti mladší šachisté se divili "co je to za postavení figur???", ale pak si je s chutí zahráli. Něco přátelských partií prostřídala soutěž v řešení diagramů o ceny. Tak i z tak obyčejné schůzky se stala pěkná záležitost a z cen se děti radovaly. 2.2.2018

-------------------------------------------------------------------- 

ODDÍLOVÉ TURNAJE V ŠACHOVÉM KLUBU PRAVONÍN z.s.

                     Trenéři se pro letošní rok rozhodli uspořádat pro děti šachových kroužků v Pravoníně uspořádat tři Oddílové turnaje v rapid šachu a jejich výsledky budou zaslány na české rapid elo.

Více v propozicích: Propozice na Oddílový turnaj - leden - červen 2018.docx (rozlosováno podle Schurigových tabulek)

Děti budou hrát v těchto skupinách:

POKROČILÍ: 

Píšová Petra

Zeman Lukáš

Filip Štěpán

Vopálka Filip

Jelínek František

Kůra Filip

Slavík Adam

Veselý Jan

Vopálka Vojtěch

Slavíková Barbora

Zeman Jiří

Macešková Erika

 

MÍRNĚ POKROČILÍ:

Vávra Karel

Janda Jakub

Bauer Sanatána

Šťastný Zdeněk

Škaryd Micha

Štanderová Natálie

Šťastná Lenka

Janoušová Adéla

 

ZAČÁTEČNÍCI:

Zeman Tomáš

Zeman Daniel

Heřmánek Patrik

Škarydová Eliška

Duda Vít

Slavíková Terena

Kučerová Jitka

Hejzlar Jan

 

ŠACHOVÁ ŠKOLIČKA:

Ondráková Simona

Žížalová Tereza

Hejná Nela

Vopálka Dan

Čáp Jakub

Justová Tereza

Brixí Lukáš

Věříme, že tato skutečnost děti zaujme a bude oživením práce v šachových kroužcích.

---------------------------------------------------------------

ODKAZ NA FOTKY OD VÍTA ŠVEJCARA

                    Nedávno fotil u nás pan Vít Švejcar a tak se podívejte jak se snímky vydařily: sachypravonin.rajce.idnes.cz/Fotky_z_SK_Pravonin_od_Vita_Svejcara/

--------------------------------------------------------------

SLAVNOSTNÍ VÁNOČNÍ POSEZENÍ 15.12.2017

                    V pátek 15.12.2017 se sešly všechny děti na SLAVNOSTNÍM VÁNOČNÍM POSEZENÍ od 13.30. do 16.00 hodin. Této příležitosti využily toho, aby obdarovaly i své nejmilejší kamarády. Byla to schůzka her, nejen šachových a děti z mateřské školy nám předvedly na začátku malé kulturní vystoupení s vánoční tématikou. Všichni dostali malé občerstvení, pochutnávali jsme si na toustech a palačinkách. Bylo vše moc dobré. Všechny děti si odnesly balíčky s dárky a ti, kdož nebyli přítomni dostanou vše v co nejkratší době.

Fotečky: sachypravonin.rajce.idnes.cz/Vanocni_setkani_sachistu_2017/

-------------------------------------------------------

"ČERTOVSKÁ" SCHŮZKA 5.12.2017

                   Dnes vyučoval kroužek Mírně pokročilých Vojta Filip (pan Horák je nemocný) a docela si to užíval! Jeho poznámky o čertech a zvonění zvonečkem děti drželo v maximální pozornosti, ale jakmile se někde něco šustlo nebo bouchly dveře, tak měli všichni uši v pozornosti. Přece jen nějaké "vroubky" mají! Byla jsem ráda, že schůzka končila ještě za světla.

                  ---------------------------------------------------------

REGIONÁLNÍ PŘEBOR ŠKOL 13.11.2017 V BENEŠOVĚ:

                  Základní škola Načeradec přihlásila letos hned 2 družstva. Jedno bude soutěžit v kategorii mladších žáků a druhé ve starších žácích.

                  I na Základní škole Vorlina ve Vlašimi by mohli kromě starších žáků postavit mladší žáky z dětí z našich šachových kroužků. Nevím, jak to u nich bude probíhat?

------------------------------------------------------

ÚPRAVA ROZVRHU:

                Vzhledem k tomu, že se na čtvrteční kroužek Začátečníků "A" přihlásily jen dvě děti a rodiče požadovali přesun dalších vhodných zájemců na úterý, tak jim bylo vyhověno a kroužek poběží od 13.30 hodin do 16.00 hodin. Začátečníci "A" se tedy budou scházet v úterý a v pátek.

--------------------------------------------------

PRVNÍ SCHŮZKA V NOVÉM ŠKOLNÍM ROCE 2017/2018

              Na první schůzku jsme pozvaly všechny děti, které v loňském roce chodily do šachových kroužků a je tedy předpoklad, že budou mít zájem docházet do našich 10 kroužků i v následujícím školním roce. Budeme vyučovat všechny všední dny v týdnu. Tuto první hodinu jsem přijala 71 přihlášek, takže je před námi hodně práce! Byla jsme velice mile překvapená z takového zájmu a pevně věřím, že nám další děti ještě přijdou a my se na oplátku budeme snažit předat dětem co nejvíce vědomostí. 

---------------------------------------

             

ZÁVĚREČNÉ TESTY A RAPIDOVÉ PARTIE

             Od 24.5.2017 zahájíme na běžných šachových schůzkách rapidové partie každý s každým dle jednotlivých kroužků, dále všichni obdrží testy, které boudou bodovány a na závěrečné schůzce 16.6.2017, za přítomnosti rodičů provedeme závěrečné hodnocení z obou disciplín dohromady a budou i ceny!!! Prosím, aby všichni poctivě docházeli do kroužků, neboť ten, kdo si nestihne odehrát všechny partie, prohraje kontumačně a o body přijde.

-------------------------------------------

 

SIMULTÁNKA S TRENÉREM

            Dnes po odehrání přátelských partií jsme se věnovali výkladu látky "Odtažný šach" se získáním figury. Děti vesměs pochopily výklad. Poté jsme se s Vojtou Filipem domluvili, že si s nimi odehraje simultánku. "Co to je?" Kroutily hlavičkami, koukaly jeden na druhého. Po krátkem seznámení se 11 "prcků" pustilo zodpovědně do hry. Moc se jim to líbilo,  děti ani nedutaly a někteří se těšily jak Vojtu "shodí" na čas. Dnes se nepovedlo ani jednomu z dětí "urvat" co by remízku! Takže připravené odměny mi zůstaly v cenovém fondu. Snad příště? Při svačince pak brebentily jeden přes druhého, že to tedy mohl někdo z nich vyhrát atd.... Simultánka se jim moc líbila.

                                                                        ---------------------------------------

ZAHÁJENÍ PŘÍPRAVY NA KRAJSKÝ PŘEBOR V ŠACHU DĚTÍ DO 8 LET

          Včera jsem vybrala 17 dětí vhodných k tomu, aby si mohly odehrát KP "osmiček". Šest z nich má s turnaji již zkušenosti. Ostatní se začaly dnes připravovat. Seznamujeme je s pravidly při turnji, dělá jim velký problém hlásit nemožné tahy. Zkusím oslovit rodiče, aby s dětmi vyjeli na poslední kolo RŽL do Sázavy, aby vše jak děti, tak i rodiče, okoukli. Může se stát, že všechny ještě do soutěže nepustíme. Budeme nyní stále jen hrát a i s hodinami, pak dokončíme konečnou nominaci. Máme na to ještě dva měsíce! Dnes byli nejlepší Dan Vopálka a Jan Hejzlar.

                                                                      

                                                                             -----------------------------------

 

POCHVALA NAŠIM PŘEDŠKOLNÍM ZAČÁTEČNÍKŮM

         Chci se pochlubit s tím, že naši šachisté z kroužků "Předškolních začátečníků" již dvakrát navštívili šachové turnaje. Jsou to Tomáš a Daniel Zemanovi. Vždycky uhráli nějaký ten bodík, turnaje prožívají s nadšením,  k partiím přistupují zodpovědně a hrají s velikou chutí. Jeden turnaj nedávno odehrál i Vítek Duda, který navštěvuje naše kroužky jen jednou týdně, zná toho o něco méně, na turnaji získával teprve zkušenosti a další už bude lepší.

 

         Pro zajímavost informuji o tom, že je k nám do kroužků přihlášeno 44 dětí, některé chodí na dva, někdo i na tři kroužky v týdnu, takže evidujeme 98 přihlášek. Máme ze zájmu dětí velikou radost.

 

         Na posledním kroužku předškoláků jsem také dostala VYSVĚDČENÍ. Jaké? Někdo z dětí, ani nevím kdo, řekl: "Paní Filipová, my bychom tady s vámi chtěly být stále!" Byla jsem opravdu dojatá. A nyní už víte, proč tuto práci dělám! Děti jsou pro mě životním motorem! Pro ně nikdy nebudu litovat ani jedné minuty strávené s nimi.        

                                                               ------------------------------

 

ČTVRTEČNÍ KROUŽKY - pořádat nebudeme! Přihlásily se jen dvě děti, a to je málo!

 

ROZŠÍŘENÍ  NABÍDKY ŠACHOVÝCH  KROUŽKŮ PRO ZAČÁTEČNÍKY  PŘEDŠKOLNÍ ve školním roce 2016/2017

Vážení rodiče,

velice nás těší zájem o naše šachové kroužky, především předškolních začátečníků a mohu konstatovat, že vaše děti dosahují velmi pěkných výsledků. Jak už to bývá, kopíruje to především poctivou docházku do kroužků a pak práci doma, začínají se objevovat rozdíly ve výkonnosti jednotlivých frekventantů. Protože je naším zájmem předat dětem co nejvíce, rozhodli se trenéři (je to poprvé za devítileté působení ŠK Pravonín), již v pololetí školního roku, nabídnout dětem zdarma ještě jeden kroužek pro Začátečníky předškolní. Tento bude probíhat vždy ve čtvrtek. Nejsou nutné žádné přihlášky, zkrátka ať děti chodí podle možností (třeba i 3x za týden). A navíc budou na všechny tyto kroužky docházet vždy dva trenéři a děti budou pracovat ve dvou skupinách, aby byla výuka efektivnější.

Pak bude naše nabídka pro předškoláky vypadat takto:

Pondělí: od 15.00 - 16.00 hodin - vyučující Marie Filipová, Kůra Filip

Středa: od 15.00 - 16.00 hodin - vyučující Vojtěch Filip, Marie Filipová (pomocníci: Štěpán Filip a Filip Kůra)

Čtvrtek: od 15.00 - 16.00 hodin - vyučující Lukáš Filip, Marie Filipová

              1x za měsíc bude mít Mateřská škola v Pravoníně - Šachová školička - "Šachový čtvrtek", kdy od 9.00 do 11.30 hodin budeme mít celé dopoledne her, doprovázené šachovými říkánkami a písničkami a tak dále. Zdatnější šachisté si zahrají "šachovou partičku"! Pustíme si pohádku, zkrátka si budeme hrát!

           Pak počítejte s tím, že bychom se všemi dětmi jeli začátkem června 2017 do Tábora, kde každoročně pořádají turnaj pro předškolní děti s názvem "O krále a královnu mateřských školek".

Marie Filipová - vedoucí ŠK Pravonín

-----------------------------                    

                   Dnes vám nabízím sérii fotek z naší činnosti k datu 9.12.2016, ze které dobře uvidíte kolik poctivé práce věnují naši trenéři svým svěřencům: http://sachypravonin.rajce.idnes.cz/Jak_pracujeme_v_sachovych_krouzcich_11.12.2016/.

 

            V běhu je i Oddílový turnaj v rapid šachu, který dohrajeme v pátek 16.12.2016 na Vánočním setkání všech dětí, které chodí do našich kroužků. Očekáváme účast 48 dětí a pozváni jsou i rodiče a jejich rodinní příslušníci a s nimi pobesedujeme o dosavadní činnosti a děti jim předvedou, co všechno už umí. Děti z mateřské školy přispějí pásmem vánočních písniček, básní a také předvedou své tanečky. Nakrojíme narozeninový dort, zkrátka si uděláme hezké slavnostní odpoledne. Nadělíme si vánoční balíčky a připravena je i slavnostní svačinka (pizza, párek v rohlíku atd...).
------------------------


 S Šachovu školičkou už jsme se dostali tak daleko, že řešíme jednotažky. Děvčata (mezi pokročilými máme samá děvčata) to nesmírně baví. Připravila jsem jim tedy na čtvrtek 21.4.2016 jednak opakování, kde měla osm testových otázek a výsledky byly následující:

1. Štanderová Natálka 18 bodů, 2. Burešová Cecilka 17 bodů, 3. Brixí Lucinka 16,5 bodu, 4. Brzková Verunka 15 bodů a 5. Kopecká Vaneska 9 bodů.

Pak řešily jednotažky (8 diagramů), tam byly výsledky následující: 1. Štanderová Natálka 7,5 bodu, 2. Brixí Lucinka 7 bodů, 3. Brzková Verunka 6,5 bodu a Burešová Cecilka 5 bodů. Vaneska Kopecká úkoly neřešila, neboť chyběla na několika schůzkách a musíme ji vše doučit, "dostala" mě konstatováním: "Tak v tomhle teda plavu!" Na vysvětlenou půlbody vznikly proto, že děvčata měla možnost jedné opravy při nesprávně vyřešeném diagramu a pak už za něj byl jen půlbodík.

          Děvčata si vyprosila i domácí úkol, tak dostala domů 16 diagramů a sama jsem zvědavá, zda vše vyřeší???

 
------------------------------

              Na páteční schůzce 15.4.2016 byla odehrána poslední vážná partie našeho Oddílového turnaje, a to mezi Lukášem Zemanem a Petrou Píšovou. Borci hráli téměř 2 hodiny. Partie skončila remízou. Péťa ztratila v celém seriálu právě jen tento půlbod s Lukášem. Při přehrávání partie bylo patrné, že stála celou dobu lépe, v některých momentech to vypadalo, že se jí nechtělo "počítat". Ale i tak si udržela první místo se 13,5 body, druhý skončil Filip Kůra s 9,5 body a třetí Štěpán Filip s 8,5 body. Slavnostní vyhodnocení, předání pohárů, diplomů a medailí proběhne někdy koncem května či začátkem června. Plánujeme ještě další soutěže, a to i pro mladší a nejmladší šachisty.

------------------------------

               Práce v našich šachových kroužcích v obrazech: k datu 18.3.2016 včetně sachypravonin.rajce.idnes.cz/Jak_pracujeme_v_sachovych_krouzcich_SK_Pravonin_2015-2016/

 
-----------------------------

               Středeční schůzka 10.2.2016 byla zase trošku jiná. Nejdříve pokročilí (dnes jen kluci, Péťa měla trénink ve Vlašimi) rozehráli na rozcvičku holanďany, přátelské partie, pak měli soutěž v rychlosti řešení diagramů. Nejlepší byl Štěpán Filip (15 bodů), druhý Filip Kůra (14 bodů) a třetí pak Fanda Jelínek se 7 body. Krátká svačinka a dorazila děvčata z mateřské školy. Bylo jich 5 - bylo to akorát do dvojic, když počítám sebe a Lukáše a zahráli jsme si všichni s dívkami. Klukům se to moc líbilo a já ocenila, jak hezky děvčatům vysvětlovali chyby a dívky to také moc bavilo. Jejich hodinka utekla jako voda a po odchodu kluků se diskutovalo o holčičích věcech a hlavně o zápisu do základní školy, který všechny dívky absolvovaly.

----------------------------

                Na schůzku 5.2.2016 si mimo jiné Lukáš připravil pro děti test, který měl 20 bodů. Testoval teoretické znalosti šachistů, a to nejen z šachové tématiky, ale i z historie šachu, či znalosti šachových partií mistrů. S výsledky nebyl moc spokojen 50% úspěšnost zaznamenal jen Lukáš Zeman, 45% dosáhli Filip Kůra, František Jelíne a Jan Veselý a všichni ostatní splnili na 40 % (Filip Štěpán, Slavík Adam, Jiří Zeman a Barbora Slavíková).

------------------------------

                 První únorová schůzka 1.2.2016 byla vzhledem zaneprázdněnosti trenérů operativně přeměněna na Oddílový turnaj v rapidu. Hrálo se 2x15 minut na 6 kol. Plný počet bodů a 1. místo obsadila Petra Píšová (10 bodů), 2. místo František Jelínek 8 bodů, 3. místo Štěpán Filip 6 bodů, 4. místo Filip Kůra 4 body, 5. místo Anežka Vašíčková 2 body a 6. místo Zdeněk Šťastný končil bez bodu.

Turnaje se nezúčastnil Jan Veselý - dorazil později a Johanka Vašíčková (nemocná).

-------------------------------

               Na dnešní schůzkce 15.1.2016 se odehrávalo další kolo oddílového turnaje ve vážných partiích a dále proběhla spousta dalších činností včetně ukázky, jak si mají děti pořizovat partie do počítače a jak s údaji mají pracovat. Na řadu dnes přišly "Vojtovy šachy" a dnes dokonce stejnými barvami. Děti to moc bavilo.

----------------------------

               Dnes svoji partii "odflákli" Filip Kůra a František Jelínek, kteří se po 15 tazích dohodli na remíze. Při rozboru jim Vojta Filip dal pěkný díl! Oba slíbili, že se to už nebude opakovat! Velice dlouhou partii odehráli Lukáš Zeman s Honzíkem Veselým, který se Lukášovi moc pěkně bránil a nebýt jeho hrubky v závěru partie, tak nevím, nevím jak by to s Lukášem dopadlo? Barunka nechávala stát figury, které mohla jednotahově  krásně brát. Na závěr schůzky si zahráli všichni s Vojtou  a Lukášem Filipovými  simultánku.

---------------------------

              Již delší dobu se snažím o to, aby šéftrenér Šachového oddílu Vlašim odučil pár hodin na našich pondělních schůzkách. Díky jeho značné zaneprázdněnosti se to povedlo až dnes 30.11.2015, a to v den Ondrových jmenin. Takže jsme měli příležitost mu i osobně poblahopřát. Vyučoval v kroužku pokročilých a téma: "Přechod ze střední hry do koncovky". Myslím, že se vyučování dětem líbilo. Měly zase změnu, ale musela jsem je dost napomínat, ta kázeň!!! Lukáš Filip by jim podobné narušování vyučování nedovolil. Věřím, že to bude příště klidnější. Ondrovi děkuji.

 

---------------------------

 

                  Na schůzce 27.11.2015 měl volno Štěpán Filip, kterému nepřijel na vážnou partii Lukáš Zeman. Konalo se velké překvapení, kdy Barunka Slavíková přehrála Fandu Jelínka. Pěknou kombinací ho připravila o figuru, pak pěkně soustřeďovala své figurky k nepřátelskému králi a její soupeř pod tak velkým tlakem raději vzdal. Při rozboru se zjistilo, že Fanda udělal velikou hrubku, kterou Barunka zužitkovala nejlépe jak mohla. Dále pak Filip Kůra remizoval (nedotáhl partii do vítězného konce) s Adamem Slavíkem. Při rozboru mu Vojta ukázal, že měl partii vyhranou, spěchal a neviděl vítěznou koncovku. Slavíci z Obory měli svůj den!

 

 

 

--------------------------      

 

             Vážné partie v pátek 13.11.2015 hráli jen čtyři hráči, kteří utvořili dvojice z různých kol, neboť Slavíkovi odjeli na MČech do Doks a Filip Kůra s Honzou Veselým už mají odehrané obě partie, tak si zahráli přátelskou se zápisem.

 

--------------------------------

 

           Dnes 6.11.2015 nedorazil na schůzku Lukáš Zeman, tak neměla Petruška parťáka  a vážnou partii si s ní zahrál, mimo soutěž, Lukáš Filip. Dnešním překvapením bylo, že Adam Slavík porazil Štěpána Filipa.

 

--------------------------------

 

          V pátek 30.10.2015 bylo rozlosování partií takové, že se nechal předpokládat jejich vítěz a také to tak dopadlo. Jen u jedné šachovnice proti sobě zasedli Filip Kůra a Fanda Jelínek. Partie plná zvratů! Filip  přišel od dámu v jednoduché zápletce! Stačilo jen počítat! Ovšem Fanda partii úplně pokazil, tak nakonec věžovou koncovku vyhrál Filip, ale i tu nehrál dobře! Kdyby hrál Fanda pozorně, mohlo to dopadnout úplně jinak.

 

---------------------------

 

          O pátečních (23.10.2015) vážných partiích došlo ve 4. kole ke dvěma překvapením. Fanda Jelínek odehrál zdařilou partii a porazil Lukáše Zemana, kterého to dost mrzelo. K dalšímu překvapení došlo, kdy Honza Veselý porazil ve velice dlouhé partii Adama Slavíka. Za zmínku ještě stojí partie mezi Štěpánem Filipem a Filipem Kůrou, kdy po celou partii Štěpán tahal za delší konec, ale po hrubce v závěru se Filipovi podařilo matit. 

 

--------------------------------       

 

           Ve středu 21.10. a pak ve čtvrtek 22.10.2015 nastal čas, kdy jsme naše předškolní začátečníky naučili "Dětský mat" či "Šustrmat". Pozor! Ovšem ne za účelem, aby ho hráli (to našim malým šachistům zakazujeme), ale abychom je v následujících hodinách mohli naučit obranu proti tomuto "zahájení". Po pravdě musím konstatovat, že se jim moc líbil a dokonce se těšili domů, aby si jej vyzkoušeli na svých sourozencích a rodičich.

 

---------------------------------          

 

            Dnes 16.10.2015 v předvečer 3. kola Regionální žákovské ligy, která se koná u nás v Pravoníně, se do příprav zapojily všechny starší děti. Pomáhaly s židlemi, přípravou cen (to je nejvíce bavilo). Děkuji jim za ochotu pomáhat. Líbí se mi, že mají zájem o to, aby se jejich kamarádům z ostatních šachových oddílů u nás líbilo.

 

  ---------------------------------     

 

          Pokročilí šachisté si založili "Šachové deníčky", kam si budou zapisovat nejen důležité momenty ze schůzek, ale i stěžejní momenty z šachové kariéry, podařené partie, své cíle, ale také jejich plnění......

 

      --------------------------

 

         Na pondělní schůzce 12.10.2015 jsme děti překvapily způsobem "diagramové rozcvičky", kdy máme nastříhané diagramy na různá témata, děti si vytáhnou z krabičky lísteček a řeší vylosovaný diagram. Vyřešené se zapisují do připravené tabulky, která bude předmětem vyhodnocení vyhlášené soutěže pro letošní školní rok v řešení diagramů s názvem: "Nejlepší řešitel 2015/2016".

 

      ----------------------------

 

       2.10.2015 jsme zahájili trénování vážných partií, a to vždy při pátečních schůzkách - děti to velice baví..

 

      ----------------------------

 

       Předškolní začátečníci se od září scházejí dvakrát do týdne (úterý a středa) a je to na jich výkonnosti znát.

Zpět

Diskusní téma: ZAJÍMAVOSTI Z PRAVIDELNÝCH SCHŮZEK ŠACHOVÝCH KROUŽKŮ

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode