11. KOLO REGIONÁLNÍ SOUTĚŽE "E" 17.4.2016 TJ JISKRA ZRUČ NAD SÁZAVOU x PRAVONÍN

17.04.2016 20:22

VYHRÁLI JSME REGIONÁLNÍ SOUTĚŽ "E" V SEZÓNĚ 2015/2016


VÝSLEDKY: https://db.chess.cz/soutez.php?sid=1552


FOTEČKY: https://sachypravonin.rajce.idnes.cz/RS_17.4.2016_ve_Zruci_n.Sazavou/ZE ZRUČE JSME 3 BODY NEPŘIVEZLI, PŘESTO JSME PRVNÍ!


          Neděle 17.4.2016 byla dnem, kdy bylo odehráno poslední 11. kolo Regionální soutěže "E". Pravonínští zajížděli do velice upraveného a hezkého města Zruče nad Sázavou.

          Ve Spolkovém domě nás pan Světlík srdečně přivítal. Nám bylo jasné, že los do posledního kola postavil proti nám silného soupeře a já mohu už nyní konstatovat, že jsme utržili jedinou porážku za celou sezónu 2015/2016, ač jsme hráli v poměrně silné sestavě. Zkrátka naši soupeři byli lepší! Body jsme uhráli jen na první a druhé šachovnici.

          Na první šachovnici hrál František Marhan a Vojtou Filipem. Od samého začátku se hrála velice vyrovnaná partie, ve střední hře však byl náš šachista úspěšnější a v závěru vyhrál věžovou koncovku. Tato partie skončila jako první už krátce po jedenácté hodině. Pár minutek za nimi bylo dohráno na třetí šachovnici, kde hrál Tomáš Netolický s Lukášem Filipem. Rozehrála se Sicilka. Po tahu, o kterém si Lukáš myslel, že bude stát pohodlně si nevšiml, že přichází o pěšce. Zanedlouho následovala soupeřova kombinace, která byla ve "vzduchu" delší dobu, ale našemu hráči se ji nepodařilo uhlídat (ač o ní věděl) a Lukáš ztratil dokonce figuru. Po těchto dvou  hrubkách musel nakonec kapitulovat. Na páté desce hrál Vladimír Bečář s Karlem Pitrou. Zde byl papírovým favoritem Karel a nebudu zakrývat skutečnost, že s tímto bodem jsem počítala, ale nestalo se tak! Rozehrán byl Carocan, Karel přišel ve střední hře o figuru a v koncovce pak postavil svého jezdce tak nešikovně, že následným šachem věží o něj přicházel a raději vzdal. Na čtvrté šachovnici hrál Milan Světlík s Petruškou Píšovou. Hrála se zavřená Sicilka. Petruška dlouho odolávala soupeřově tlaku. Pan Světlík měl do koncovky lepšího krále a velice aktivního jezdce, který byl daleko lepší než Petruščin střelec. Zde také zaúřadovala zkušenost soupeře a naši mladou šachovou naději přehrál, ale i velice pochválil. Poslední (téměř jako vždy) dohrával Mirek Lalouček na druhé desce. Měl za soupeře Miloš Netolického. Zde se hrál Trompovský atak. Ve střední hře udělal domácí hráč několik drobných chybek. Pak Mirek obětoval věž za dvě lehké figury s jasným cílem chytit soupeřovu věž. Partie už byla za Mirka vyhraná a soupeř sklonil svého krále a my si připsali druhý bod.

            K občerstvení jsme měli kávičku i čaj, Zuzka Píšová dovezla vynikající makové rohlíčky, já dodala čokoládičky, takže nám nic nechybělo. Hrálo se v  prostorné a hezky upravané  klubovně. Děkujeme našim hostitelům za příjemné přijetí a hezky strávenou šachovou neděli.

            Protože se jednalo o poslední zápas, tak musím poděkovat všem, kdož během celého seriálu přispěli svojí účastí a vzorně reprezentovali své družstvo, že zajišťovali dopravu hráčů, někdy do dost vzdálených míst. Děkuji rodičům za dopravu svých ratolestí na zápasy. A jak to bude v příští sezóně to uvidíme. Postupujeme do Regionálního přeboru. V každém případě bychom chtěli družstva dvě, aby si mohly zahrát co nejvíce děti.Diskusní téma: 11. KOLO REGIONÁLNÍ SOUTĚŽE "E" 17.4.2016 TJ JISKRA ZRUČ NAD SÁZAVOU x PRAVONÍN

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek