3. KOLO REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA V PRAVONÍNĚ 17.10.2015

11.10.2015 23:05

PROPOZICE: 17.10.2015 3.kolo RŽL Pravonín.doc

STARTOVNÍ LISTINA A VÝSLEDKY: https://chess-results.com/Tnr190507.aspx?lan=5

VÝSLEDKY NÁPOČTEM: RZL_2015_celkem po 3. kole.pdf

VÝSLEDKY PODLE KATEGORIÍ: RZL_2015_kategorie po 3. kole.pdf

FOTEČKY: https://sachypravonin.rajce.idnes.cz/RZL_2015-2016_17.6.2015_Pravonin/

PS:  poslední fotečka je "nalezeneček", je to jediná věc, kterou u nás děti zapomněly! Volejte nebo pište, komu talisman patří. Domluvíme se o doručení.

--------------------------------

SPOLKOVÝ DŮM V PRAVONÍNĚ PRASKAL VE ŠVECH....

...... to proto, že se sem v sobotu 17.10.2015 sjelo 92 šachistů, kteří si odehráli 3. kolo Regionální žákovské ligy v šachu. Tradičně hezky vyzdobená budova, hodnotný cenový fond, široký sortiment v kiosku, dával tušit, že tady dnes nebude nikomu nic chybět.

      Rázem deváte bylo zahájeno. V šachové klubovně hráli ti nejlepší z nejlepších. Bylo jich 16. Vlašim zde měla čtyři zástupce, vysoko nasazené, tak se nechalo čekat, že to zacinká! Tak se i stalo. Jakub Vojta byl sice první nasazený, ale z Pravonína si odvezl stříbro. První Honza Heger ze Stříbrné Skalice měl lepší pomocné hodnocení. Jakub si do výsledkové listiny připsal 3,5, resp. 12 bodů. Třetí příčku obsadil Michal Pastrnek z Říčan. Zlaté jsme se přece jen dočkali, a to od Petry Píšové, která byla pátá nasazená a stejně tak i soutěž končila, ovšem z dívek byla první. Uhrála 2,5, resp. 10 bodů, druhou dívkou byla Klárka Kocourková ze Sedlčan. Svoji premiéru si v TOP skupině odehrál Lukáš Zeman (vítěz béčka v minulém kole), uhrál 1, resp. 7 bodů, polepšil si o 2 příčky v nasazení, reg.elo mu zůstalo nezměněno. Hrál zde i 13. nasazený Štěpán Filip, který se dnes trápil, jeden bodík přece jen "urval", takže stejně jako Lukáš 7 bodů, oproti nasazení - 2 příčky a ztratil na elu 23 bodíků.

      Druhá, "B" skupina šachistů hrála ve stejném sále jako "C" skupina. Zde hrálo vlašimských zástupců více. Nejlépe se dařilo Kryštofu Křížkovi, který byl druhý za Šimonem Jirouškem z Říčan (ten neztratil nic, uhrál plných 7, resp. 9 bodů). Třetí z chlapců skončil Václav Zvolenský z Brodců s 5 body. Dívky: první Hana Bartošová 5,5 bodu, druhá Katka Pastrnková 4,5 bodu a třetí Andrea Staněčková 2 body.  Devátou příčku obsadil Ondra Hrabě se 4,5 body (resp. 6,5). Osmnáctý skončil Lukáš Smetana se 4, resp. 6 body. Nasazenou jedenáctkou byl Filip Kůra, který měl docela slibný rozjezd, ale pak to nějak nešlo. Musel se spokojit s 3,5 body (resp. 5,5) a 19. místem, přesto si na elu o 4 bodíky polepšil. Dvacátý čtvrtý skončil s 3, resp. 5 body Adam Slavík. Nasazen byl o pět příček výše a na elu ztratil 5 bodíků. Dnes se nedařio Filipu Vopálkovi, který zaznamenal 2, resp. 4 body. Skončil 32, ač jeho startovním číslem byla 22. Posledním nasazeným tedy 38. byl Honzík Veselý. Ze hry v béčku měl velkou obavu, ze začátku se mu nedařilo, ale pak přece jen uhrál 2, resp. 4 body a byl celkem spokojený. Neskončil poslední, o dvě příčky si polepšil.

        V "céčku" jsme měli hned dvě "horká želízka" a podařilo se je u Fandy Jelínka, přetavit ve stříbro. Ač porazil celkového vítěze Martina Kudrnu, skončil na 2. místě se 6 body a na elu si polepšil o 58 bodů, doufáme, že se z "C" skupiny odlepil a bude nadále hrát v béčku. Třetí příčku mezi hochy obsadil Vojta Vopálka s 5,5 bodem, který mile překvapil a ze 17. startovního místa se vyšvihl hned na příčku bronzovou. Vojtík se upřímně radoval z pěkného výsledku. Stříbro získala v dívčí kategorii Barča Slavíková, která byla nasazenou jedničkou, jejích 4,5 bodu stačilo jen na celkové 9. místo. a polepšila si o 14 bodíků na elu. První z dívek skončila Tereza Pravdová z Říčan 5,5 bodu. Za Barunkou třetí byla Anežka Havelková ze Sázavy. Poprvé v letošní RŽL nastoupily sestry Anežka a Johanka Vašíčkovy. Anežka uhrála 4 body, několikrát prohru oplakala. Johanka si připsala 2,5 bodu.

         Na vyhodnocení se dostavila starostka obce  paní Mgr. Jana Lapáčková, která ocenila výkony šachistů a poděkovala i realizačnímu týmu za uspořádání turnaje a vůbec všem vedoucím a trenérům za vedení dětí k této hře králů. Následovalo ocenění nejmladších šachistů a pak už předávání pohárů, medailí a diplomů všem úspěsným. Každý si odvezl nějakou cenu a zajisté i hezké zážitky z Pravonína. O přestávkách jsme dětem umožnily "provětrání" na zahradě, kde pro ně byly připraveny různé hry.

          Od mnoha rodičů a prarodičů jsem vyslechla slova chvály, která potěšila. Většina pochvalných slov byla směrována na příjemnou obsluhu v kiosku, ale i na naše trenéry a na naši práci s šachovu mládeží, což si přečetli na  nástěnkách, nahlédli do kronik a chválili i naše didaktické pomůcky, které využíváme ke své práci. I já musím touto cestou srdečně poděkovat za pomoc při organizaci. Významně se přičinili Lukáš a Vojta Filipovi při přípravě před soutěží, ale i pak při vlastním turnaji v roli rozhodčích. Děvčatům v kiosku především Heleně Kůrové, Janě Veselé, Markétě Brzkové a Monice Kopecké. Vlaďce Filipové pak za pomoc administrativní a při předávání cen. Velký dík patří Lence Slavíkové, na jejíchž koláčcích jste si pochutnávali po celou dobu turnaje. Děkuji i panu Ondřeji Slavíkovi, který nám pomohl spolu s našimi trénéry a děvčaty uklidit sály. Děkuji i našim malým šachistům, kteří dle svých možností pomáhali s uváděním šachové klubovny do původního stavu, neboť se zde zítra bude hrát 1. kolo Regionální soutěže. V neposlední řadě dík panu Jiřímu Kotzotovi a Jiřímu Kocourkovi ze Sázavy za plnění funkce rozhodčích a veliký, veliký dík Petru Havelkovi za losování, usměrňování dětí, napsání diplomů a vytištění podkladů k vyhlášení. Bez jeho pružné a precizní práce bychom nemohli napsat, že už v 17.00 jsme i my byli všichni doma. Sice znavení, ale spokojení, že se turnaj vydařil a vše dobře dopadlo.

         Dovoluji si pozvat všechny dětí a dorostence na Silvestrovský turnaj, který se bude v Pravoníně konat o vánočních prázdninách 9.12.2015.

Diskusní téma: 3. KOLO REGIONÁLNÍ ŽÁKOVSKÁ LIGA V PRAVONÍNĚ 17.10.2015

Datum: 17.10.2015

Vložil: Petr H.

Titulek: talisman

Ahoj, talisman je Ondry Hraběte...

Přidat nový příspěvek