3. SCHŮZKA ŠACHOVÉHO KLUBU 2009/2010 21.9.2009

30.09.2009 19:38

     Tentokrát nemohl přijet trenér Ondra Matějovský, tak jsme schůzku pojali trošku jinak. Nejdříve dorazila Deniska, pak ji následoval Marek s Danem, kteří mi běželi naproti k autobusu a ochotně, bez říkání mi pomohli s taškami (nesla jsem do klubovny šachový materiál ze sobotní RŽL).

     Dan s Markem se hned pustili do přátelské partie a já s Deniskou opakovala učivo, které jsme probírali před prázdninami a pak jsem ji dávala testy, kdy jsem nasimulovala na šachovnici situaci a pak jí podala jednu figurku a ona ji měla postavit tak, aby byl mat. Musím ji moc pochválit, neboť ne že si vše z loňského školního roku pamatovala, věděla si rady i s řesitelskými úlohami. Na prvňáka se mi její přístup líbí, je vidět, že ji šachy baví.

     Dnes jsem povolala starší kluky, aby přišli na schůzku dříve a rozlosovali jsme si dva oddílové turnaje v rapidu. První hrál Lukáš, Vojta, Dan, Marek, Deniska a já. Pro Denisku asi v polovině turnaje přišla maminka a tak ji nahradila maminka Marka, Vlaďka. Vyhrál Vojta,druhý byl Lukáš a třetí já. Druhý turnaj hrál Lukáš, Michal, Vojta, Marek, Dan a já. Opět vyhrál Vojta, druhý byl Lukáš a třetí Michal. Všichni dostali drobné sladkosti. Rozešli jsme se v 18.30 hodin.

    Problém s docházkou do kroužku má Patrik a Tomáš, neboť mají časovou změnu v tréniku na fotbal, začínají už v 17.00 hodin a končí v 18.30 hodin, naše schůzka začíná (pokročilí) v 17.30 hodin a končíme v 19.00 hodin. My nemůžeme změnit termín a ani čas, protože pracujeme s různě starými dětmi a přizpůsobit časový rozvrh rozvrhu ve škole dalo velkou práci a měnit jej nebudeme. Kluci se s tím musí nějak popasovat. Na schůzku zatím nedorazili Matěj a Adélka Borkovi, jejich maminka vzkázala, že chodit budou, tak snad příště.

    Také jsem udělala další dvě nástěnky, na jedné je harmonogram akcí v následujících měsících a na druhé soupisky družstev pro sezónu 2009/2010.