PROJEKTOVÝ DEN 5.12.2019 - ČERTOVSKÉ ŠACHY - ŠACHOVÁ ŠKOLIČKA

08.12.2019 16:37

LETÁK: Čertovské šachy - školička 5.12.2019.png

FOTEČKY: sachypravonin.rajce.idnes.cz/Certovska_sachova_skolka_5.12.2019/

PROJEKTOVÝ DEN – ČERTOVSKÉ ŠACHY – ŠACHOVÁ ŠKOLIČKA 5.12.2019

       Vedoucí šachových kroužků se svými spolupracovníky uspořádali v rámci projektu ŠABLONY II. – DOMEČEK výše uvedený projektový den, který se konal v prostorách Spolkového domu v Pravoníně a v šachové klubovně.

      Projektového dne se zúčastnilo 15 dětí z kroužku Šachová školička. Vlastní akci předcházela náročná příprava spojená s instalací kulis, které byly pojaty poněkud abstraktně a naším cílem bylo využít na výzdobu výrobky dětí z MŠ k danému tématu. Na výzdobu bylo dále využito obrázků, které v počítačovém programu vytvořil Lukáš Filip. Místní šachový klub zakoupil kostýmy pro Mikuláše, anděla a čerty a dětem dále daroval čertovské rohy a výslužku, na které se podílela i místní mateřská škola.

       Na realizaci se podílela nejen odbornice z praxe Milena Hrubantová a pedagog volného času Miroslava Ondráková, ale i spousta dalších pomocníků: Zuzana Moudrá, Marie Filipová, Vojtěch Filip, Helena Kůrová a děti z kroužku pokročilých šachistů: Filip Kůra a Štěpán Filip.

      Vlastní projektový den byl zahájen ve čtvrtek 5.12.2019 v 8.00 hodin. Nejdříve jsme děti proměnili v čertíky (dostaly svítící rohy), následovala přednáška o tradici  Mikuláše, čerta a anděla, ale děti byly seznámeny i s Vánocemi a zvyky s tímto obdobím spojené.

      Vlastní projektový den byl rozdělen do několika bloků. Děti byly rozděleny do 2 skupin a každá skupina měla své úkoly odpovídající věku. Po vyřešení třech úkolů následovala přestávka a děti se věnovaly svačince (ze školky měly tousty) a jedna z babiček dětem obstarala překrásné muffinky, které byly doplněny sušenými švestkami a brusinkovými bonbónky v čokoládě.

       Mezi dětmi po celou dobu programu procházel živý čert, ve kterém děti poznaly vedoucího kroužku a byly s ním velcí kamarádi, každý se ho na něco ptal.

        Poté si děti dodělaly své úkoly, kde řešily testy z pozornosti, myšlení, paměti, drobné motoriky, matematické testy, rozvoj řeči a okolní svět. Toto vše probíhalo v PEKELNÉ ŠKOLE.

        Dále děti malovaly zážitky z projektového dne, vymalovávaly čertovské omalovánky a vyrobily překrásný dlouhý papírový řetěz z černého papíru a dozdobily s ním „peklo“.

        Nenápadně se vytratila jak odbornice z praxe, tak i pedagožka a jedna z učitelek MŠ a převlékly se do kostýmů Mikuláše, anděla a čerta a přidaly se k hlavnímu pekelníkovi. Následovala spontánní beseda s dětmi, která nebrala konce a pak následovala nadílka. Děti přebíraly dárky a pak si ještě dlouhou dobu malovaly a přitom zpívaly čertovské a vánoční písničky, přednášely básničky o zimě a Vánocích.

        Poděkování náleží všem zúčastněným výše jmenovaným, ale i dalším učitelkám z mateřské školy.

Jednalo se o velice pěknou akci, fotografie přiblíží pozornému čtenáři atmosféru nejlépe:

https://sachypravonin.rajce.idnes.cz/Certovska_sachova_skolka_5.12.2019/

Zaznamenala: Marie Filipová

 

 

Diskusní téma: PROJEKTOVÝ DEN 5.12.2019 -

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek